piątek, 2 lutego 2018

Działanie Szatana



Jesteśmy w stanie wojny. 
Jest to wojna między dwoma światami, światem światłości i ciemności. 
To nie są metafory , to jest prawda.
Wielu nie wierzy w istnienie szatana, a jest on przecież bytem osobowym działającym. Szatan działa jak coś się dzieje , np. w czasie rekolekcji .
Będzie cię wówczas kusił , że marnujesz czas, po co tego słuchać , po co iść w nocy na adorację – takie różne myśli będzie on podsuwał. Im więcej mieć będziesz takich myśli , to tym więcej potrzebujesz pomocy.
Nie należy jednak się lękać. Św. Paweł mówi :” Jeżeli Bóg z nami , któż przeciwko nam”( Rz  8,31)
Jezus zwyciężył szatana na krzyżu!
Szatan posługuje się pewnymi narzędziami, a są to:
kłamstwo , oszustwo , gniew , zemsta , zazdrość , jak również grzech ciężki.
Ten kto żyje w takim grzechu jest we władaniu złego ducha.
Negatywne myślenie i nieustanne roztrząsanie problemów  są inspirowane przez szatana. 
Zły duch ma dostęp do człowieka poprzez nienawiść , okultyzm , spirytyzm , wiarę w gusła. 
Często zdarza się , że problemy związane ze złym duchem przekazywane są z pokolenie na pokolenie. 
Jeżeli ktoś z naszych przodków zajmował się  np. okultyzmem , skutki tego grzechu możemy odczuwać także  i my.
Jeżeli ktoś zaczyna przeklinać , nienawidzić  np. rodziców , to znaczy że znalazł się pod wpływem złego ducha, który go niepokoi. 
Zachowanie złego ducha jest bardzo różne i nieprzewidywalne. 
Robi on jednak wszystko aby go nie wykryto.
Musimy mieć odwagę powiedzieć złemu duchowi  precz i odesłać go daleko od naszych rzeczy i naszych domów. Jeżeli go poniżymy i odrzucimy precz, wtedy ucieknie od nas.
Ponieważ zły duch może wejść we władanie miejsca , również w naszych domach , dlatego trzeba się modlić o uwolnienie.

Mówcie codziennie rano i wieczorem :

W Imię Jezusa nakazuje złym duchom , aby odeszły z mojego domu i od mojej rodziny. Powtarzajcie często te słowa , szczególnie wtedy , kiedy  wasze  życie się nie układa lub pojawiają się nieuleczalne choroby. 
Może być tak , że jeśli coś idzie źle  to jest to działanie szatana.
Niewiele osób jednak w to wierzy. Jeżeli chcemy jakąś osobę uwolnić od złych mocy to wystarczy wziąć jej fotografie i mówić: ”W Imię Jezusa Chrystusa za wstawiennictwem Najświętszej Maryi , Św. Michała Archanioła i wszystkich świętych łamię i przerywam działanie szatana, przerywam zło !”.
Demona można  także  przywołać w  wydałoby się w  niewinny sposób , np. wywoływanie duchów. 
Także uprawianie kung-fu czy karate grozi zniewoleniem. 
Gdy zaczynamy praktykować wschodnie praktyki medytacyjne czy sztuki walki, odchodzimy od Boga.
Kto rezygnuje ze zbawczego działania Jezusa Chrystusa , sam wystawia się na działanie złych duchów. 
Tak samo czytanie horoskopów może być otwarciem drzwi dla szatana i zaproszeniem go do siebie. 
Jeżeli ktoś wykazuje zainteresowanie wróżbiarstwem to znaczy , że jest już w coś uwikłany. 
Jak szatan uzależni człowieka od siebie to tak szybko nie zrezygnuje z niego. 
Zły duch wciąga ofiarę w coraz to nowe uzależnienia. 
Konsekwencją tego są lęki , depresje , koszmary nocne.
Pamiętajmy o mocy która została nam dana w Sakramencie Chrztu.
Ta moc pozwala wypędzać złe duchy. 
 Jeżeli np. powiesimy obraz matki Bożej na ścianie przy łóżku , to możemy być 
pewni , że demon nie będzie mógł znieść jego widoku. 
Dzięki tej mocy możemy uwalniać z choroby i od złego. 
Trzeba jednak pamiętać i o tym , że im lepiej i pobożniej dana osoba stara się żyć , tym bardziej szatan będzie ją niepokoić.  
Ale  mamy do dyspozycji Bożą moc , mamy Imię Jezusa , mamy Eucharystię , Ducha Świętego i Słowo Boże .
Wzywajcie Imienia Jezus , jeżeli coś wam się w życiu nie układa , jeśli w waszym domu panuje kryzysowa sytuacja – jest to atak złego , który chce was nastraszyć.  Modlitwą o uwolnienie można modlić się zawsze i wszędzie: w domu , w pracy , w drodze. W modlitwie tej mówimy : W Imię Jezusa nakazuję wszystkim złym duchom , aby odeszły precz od mojej pracy , od mojego domu , od mojego samochodu , z miejsca w który jestem.”
Tę moc mamy od Jezusa. On powiedział : W Imię moje złe duchy będą wyrzucać(Mk 15,`17).
Nie mówcie Panie , Panie , ale Jezu , Jezu , bo to Imię przegania wszelkie lęki i strach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz