Jezus bardzo często mówi do nas , abyśmy się nie bali.
Ale jak mamy się nie bać , gdy życie zwala nam na głowę masę problemów: straciliśmy pracę , dzieci chorują , a my sobie z tym nie możemy poradzić.
Jezus powtarza jednak: „Nie lękaj się Nie grzesz więcej Idź, twoja wiara cię uzdrowiła. Bardzo proste słowa.
A my oczekujemy czegoś trudnego i prosimy Jezusa , aby nami potrząsnął albo uczynił coś niezwykłego , a wtedy Mu uwierzymy.
Jednak Jezus przychodzi do nas poprzez proste słowo.
Może to być tekst pieśni , natchnienie , jakie usłyszymy w swoim sercu- zaskakująco zwykłe , nieskomplikowane , normalne.
Obyśmy tylko chcieli za nim pójść.
Jeśli więc masz tendencję do komplikowania spraw , a na przykład decyzja o pójściu do spowiedzi zabiera ci ponad miesiąc , to po prostu ….idź.
Bóg pokazuje nam , że nasza wiara jest prosta – trzeba tylko przyjąć Słowo Jezusa.
Jeśli nawet Pan nie powie go nam wprost do ucha , to przekaże je przez kogoś innego.
Być może przez jakiegoś swojego sługę , który wyda nam się zbyt młody lub zbyt stary , albo będzie dziwnie wyglądał i dlatego nie będziemy skłonni go wysłuchać.
Ale tak właśnie przychodzi Słowo – do prostego Nazaretu , do Maryi , zwyczajnej dziewczyny , w której staje się Ciałem.
Bóg przychodzi w prostocie – w codziennych sprawach , w zwyczajny sposób , uwierzmy w to.
Panie , uczyń proste moje serce na wzór serca Maryi.
Chcę Ci powiedzieć , podobnie jak Ona : – Tak , Panie !
Nie chcę już więcej wymyślać powodów ,
dla których nie możesz mnie uzdrowić.
Nie chcę komplikować miłości ,
ale po prostu kochać.
Panie, Ty wszystko wiesz,
w Twoje ręce to wszystko oddaję.
Prowadź mnie jak dziecko za rękę ,
ponieważ Tobie zaufałem. Amen
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz