piątek, 2 lutego 2018

WIESZ…

Wiesz , jak mali , jak biedni , jak smutni są ludzie , jacy są wrażliwi, jak łatwo ich zranić. 
Wiesz , że są łzy , których nie da się otrzeć. 
Wiesz, że chyba nie ma większego smutku w sercu, od tego , który wypływa z niezrozumienia. Wiesz , że dla niektórych ludzi życie to nieznośna męka .
Bądź pogodny!  
Postaraj się zrozumieć ludzi , by im pomóc. 
Wczuj się w ich cierpienia, w ich samotność, opuszczenie.  
Zejdź z piedestału własnej samowystarczalności i stań obok tych, którzy są sami i cierpią, obok pozbawionych ochrony i bezpieczeństwa.  
Nie bądź też surowy w ich osądzaniu. 
Bądź łagodny i spróbuj zrozumieć niewypowiedzianą tęsknotę za szczęściem ,która przejawia się w śmiesznych niekiedy żądzach. 
Wtedy sam osiągniesz szczęście i chociaż będziesz samotny i słaby , zdarzą się cudowne chwile , które wyrwą cię z codziennego kieratu życia. 
Będziesz mieć serce , które ogarnie wszystkich ludzi.

W łagodności jest nieskończona pociecha dla wszystkich , którzy marzną w naszym zimnym , sterowanym biurokracją społeczeństwie.   Phil Bosmans

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz