Wiesz , jak mali , jak biedni , jak smutni są ludzie , jacy
są wrażliwi, jak łatwo ich zranić.
Wiesz , że są łzy , których nie da
się otrzeć.
Wiesz, że chyba nie ma większego smutku w sercu, od tego ,
który wypływa z niezrozumienia. Wiesz , że dla niektórych ludzi życie to
nieznośna męka .
Bądź pogodny!
Postaraj się zrozumieć ludzi , by im
pomóc.
Wczuj się w ich cierpienia, w ich samotność, opuszczenie.
Zejdź z
piedestału własnej samowystarczalności i stań obok tych, którzy są sami
i cierpią, obok pozbawionych ochrony i bezpieczeństwa.
Nie bądź też
surowy w ich osądzaniu.
Bądź łagodny i spróbuj zrozumieć
niewypowiedzianą tęsknotę za szczęściem ,która przejawia się w
śmiesznych niekiedy żądzach.
Wtedy sam osiągniesz szczęście i chociaż
będziesz samotny i słaby , zdarzą się cudowne chwile , które wyrwą cię z
codziennego kieratu życia.
Będziesz mieć serce , które ogarnie
wszystkich ludzi.
W łagodności jest nieskończona
pociecha dla wszystkich , którzy marzną w naszym zimnym , sterowanym
biurokracją społeczeństwie. Phil Bosmans
Święty Michale Archaniele broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy, a Ty Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe,które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
piątek, 2 lutego 2018
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
-
Odmawiajmy tę modlitwę codziennie przeciw złu ma ona wielką siłę. Boże Ojcze Wszechmogący, Wszechmądry i Wszechpotężny, Stwórco Nieba i ...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz