czwartek, 1 lutego 2018

Media o tym milczą

Od  60 do 90 % dzieci poczętych metodą in vitro ginie przed narodzeniem!
Metaanaliza 15 niezależynych badań naukowych , przeprowadzona przez amerykańskich naukowców , wykazała dwukrotnie większą śmiertelność noworodków poczętych w wyniku in vitro niż poczętych w naturalny sposób.
 Ciąża będąca wynikiem implantacji zarodka poczętego in vitro wiąże się z wysokim ryzykiem urodzenia martwego dziecka.
 U dzieci poczętych in vitro stwierdzono kilkakrotny : dwu-, a nawet czterokrotny , wzrost występowania wad wrodzonych .
 Australijskie badania 4000 dzieci urodzonych w latach 1993-1997 wykazały , że wśród dzieci poczętych w sposób naturalny 4,2% ma wady wrodzone , natomiast wśród dzieci poczętych in vitro 9%.
Wykazano także ,że procent dzieci obciążonych więcej niż jedną wadą wrodzoną w grupie kontrolnej wynosi 0,5% , natomiast wśród dzieci poczętych in vitro 1,6%.

We wrześniu 2009 r. Aleksander Baranow , wiceprzewodniczący Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych , przemawiając w Dumie Państwowej , apelował do władz , aby nie refundowały zabiegów in vitro.
Powołując się na światowe statystyki , powiedział, że „ przy stosowaniu metody in vitro wzrasta ryzyko urodzin dzieci z wadami.
W Rosji 75 % dzieci z probówki rodzi się inwalidami.
Jeśli wydajemy pieniądze na in vitro , to od razu powinniśmy szykować pieniądze na opiekę nad inwalidami urodzonymi dzięki tej metodzie.(…) Światowa Organizacja Zdrowia nie rekomenduje stosowania metody in vitro  .
Jeżeli wiemy , jakie są skutki uboczne stosowania tej metody , powinniśmy o nich informować.
 Metoda ta szkodzi również zdrowiu matki”.

Ludzi rozmnażają weterynarze. Członkowie komitetu „Contra In Vitro „ ustalili , że wśród pracowników 65 ośrodków dokonujących na ludziach zabiegów zapłodnienia pozaustrojowego pracują liczni weterynarze.
Zdaniem przedstawicieli komitetu kliniki in vitro nie starają się nawet tego ukrywać. Placówki  zajmujące się unasienianiem zwierząt wprost reklamują na swoich stronach internetowych usługi in vitro  dla ludzi.
 Według komitetu rzadko się zdarza , że  realizacja zapłodnienia pozaustrojowego dokonywana jest przez lekarzy.
Działacze „Contra In Vitro” wystosowali list protestacyjny do minister zdrowia Ewy Kopacz.
 Domagają się by zajęła stanowisko w tej sprawie i wyjaśniła , czy praktyki tego typu są zgodne z procedurami obowiązującymi w Polsce.
Przedstawiciele komitetu twierdzą ,że ośrodki zatrudniające weterynaryjnych embriologów łamią prawo. Weterynarze nie maja bowiem uprawnień do zajmowania się „leczeniem ludzi”.
Zdaniem prezesa Stowarzyszenia Jacka Kotuli „ludzie , którzy decydują się na zapłodnienie metodą In vitro , traktowani są jak zwierzęta”.

In Vitro omija leczenie i wcale nie rozwiązuje problemu niepłodności!
In Vitro to sposób na zysk!

Napisano na podstawie dwumiesięcznika „Miłujcie się”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz