piątek, 2 lutego 2018

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo

W celu wytrwania w łasce uświęcającej i dla uproszenia potrzebnych łask, polecam Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo.

Polega ono na odmawianiu codziennie rano i wieczorem trzech Zdrowaś Maryjo. Przy każdym Zdrowaś… należy myśleć o Trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej i dziękować Bogu za przywileje udzielone Najświętszej Pannie: za potęgę od Boga Ojca, mądrość od Syna Bożego i miłosierdzie od Ducha Świętego.
Po trzech Zdrowaś Maryjo zawsze należy odmówić z gorącym pragnieniem krótki akt strzelisty: „O Maryjo, moja dobra Matko – zachowaj mnie dziś (albo tej nocy) od grzechu śmiertelnego”.

Jest wiele świadectw,  które przekonują o skuteczności tego nabożeństwa. 
Zachęcam wszystkich do jego rozpowszechniania, na co niewątpliwie zasługuje ze względu na swoją skuteczność, chwałę oddawaną Bogu w Trójcy Jedynemu i cześć składaną Najświętszej Maryi Pannie.
Szeroki opis, historię, świadectwa oraz nowennę Trzech Zdrowaś Maryjo zawiera broszurka „Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo” - na podstawie wydania: Siostry Wizytki, Kraków 1939r. 

W książce znajduje się opis rozwoju nabożeństwa, skuteczności i doznanych za jego pośrednictwem łask oraz inne

modlitwy do Matki Bożej:

- nowenna do Matki Bożej,

- modlitwy do Matki Bożej za strapionych,

- akty oddania się Matce Bożej,

- modlitwa o zachowanie od grzechu śmiertelnego,

- trzy pozdrowienia Matki Najświętszej,

- akty strzeliste i inne

Początki jego sięgają pierwszych wieków Kościoła.
Matka Boża obiecała Św. Gertrudzie i Św. Mechtyldzie,
że ustrzeże od grzechu śmiertelnego w danym dniu każdego,
kto odmówi tę modlitwę w tym dniu rano i wieczorem:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz